11:17

1402/03/19

سایت آماده خبری

Truth شبکه اجتماعی دونالد ترامپ هک شد

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا پس از مسدود شدن حساب کاربری خود در توییتر و مشکلات سیاسی و آزاد نبود محتوا های شبکه های اجتماعی تصمیم به راه اندازی شبکه اجتماعی تحت مالکیت و مدیریت خود گرفت، این شبکه اجتماعی که به تازگی با نسخه بتا خود کار خود را شروع کرده در اولین قدم توسط هکر ها هک شد و در اولین قدم کم آورد!

0
 • شبکه اجتماعی ترامپ «Truth» هک شد!

  Truth Social شبکه اجتماعی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا که با نسخه بتا کار خود را شروع کرده بود، در اول راه با یک حمله هکری این شبکه اجتماعی هک شده و صفحات بسیاری با نام دونالد ترامپ و اطرافیان وی ساخته شده.

  این شبکه اجتماعی که فعلا با نسخه بتا کار خود را شروع کرده و تا ماه آینده نسخه رسمی آن در دسترس عمومی مردم قرار می گیرد.

  هک این شبکه اجتماعی در کمتر از 2 ساعت انجام شده است.

  آن‌ها با استفاده از حساب جعلی donaldjtrump درباره مواردی از جمله محل اختفای ملانیا ترامپ بانوی اول سابق آمریکا صحبت کردند. هکرهای وابسته به گروه Anonymous در بیانیه خود اعلام کردند این تلاش به عنوان بخشی از مبارزه آنلاین آن‌ها علیه نفرت بوده است.

  Truth شبکه اجتماعی دونالد ترامپ هک شد

  علاوه بر این در گزارش دیگری اضافه شده است که شبکه اجتماعی ترامپ از کدهای مشتق شده‌ای استفاده می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند منجر به تنظیم شکایت علیه این پلتفرم شود.

  طبق این گزارش، به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی شبیه به توییتر از نظر کدها نیز مشکلاتی دارد، زیرا شبکه اجتماعی Truth کدهای خود را به صورت مستقیم از شبکه اجتماعی منبع باز Mastodon برداشته است که می‌تواند عدم تمرکز بر حفظ حریم خصوصی کاربران را تایید کند.

  شباهت کد این دو پلتفرم ابتدا توسط کاربران اولیه Truth مشاهده شده و یکی از کاربران توییتر تصویری از صفحه HTML پلتفرم ترامپ منتشر کرد که نشان‌دهنده واژه Mastodon در کد است.

  برند فیس بوک تغییر نام میدهد!

  هرچند استفاده از کدهای Mastodon به عنوان یک پلتفرم متن باز توسط سایر سازمان‌ها منطقی به نظر می‌رسد، اما ترامپ احتمالا یکی از شرایط آن را نقض کرده باشد. این پلتفرم تحت عنوان مجوز AGPLv3 ارائه می‌شود که باعث می‌شود کاربران کد کپی شده یا اصلاح شده خود را برای بازرسی عمومی در دسترس قرار دهند. با این وجود شبکه اجتماعی TRUTH ادعا دارد که تمام کدهای پلتفرم آن به صورت اختصاصی طراحی شده است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.