11:10

1402/03/19

سایت آماده خبری

شهرک سلامت اصفهان را به یک شهر توریسم پذیر سلامت تبدیل میکند

مسعود صرامی: ارتقای شاخصه اجتماعی و فرهنگی هم شهریان عزیزم، اهمیت و حساسیت ویژه‌ای دارد. شهرک سلامت و فدک مال دو پروژه بزرگ پس از سیتی سنتر اصفهان میباشد. شهرک سلامت قطب درمان بیماری سرطان در کشور میشود.

1
 • جناب آقای مسعود صرامی کارآفرین برجسته اصفهان بنیانگذار سیتی سنتر اصفهان و شهرک سلامت در مصاحبه ای در ارتباط با پروژه شهرک سلامت اصفهان صحبت کرد.

  وی از نیاز های شهر اصفهان صحبت کرده است و از دلایل خود برای ایجاد پروژه هایی همچون سیتی سنتر اصفهان و شهرک سلامت افتخار و علاقه به خدمت رسانی به مردم گفته است.

  شهرک سلامت اصفهان را به یک شهر توریسم پذیر سلامت تبدیل میکند

  صرامی: شهرک سلامت اصفهان قطب درمان سرطان در کشور میباشد

  پروژه شهر سلامت، یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین پروژه‌هایی است که بازهم با برنامه‌ریزی و  کار کارشناسی و مطالعات کامل به این نتیجه رسیدیم که لازم است تا در شهر اصفهان ساخته شود تا شهری پویا و سلامت داشته باشیم. به نظر من انسان سالم محور توسعه پایدار است و برای ای که بتوانیم توسعه پایدار برسیم، ازنظر جسمی، روانی و اجتماعی باید شهروندانی سلامت در تمامی ابعاد  داشته باشیم.

  واقعیت این است که بیمار محوری و احترام به حقوق بیماران یکی از اهداف تأسیس شهرک سلامت است. به نظر من فردی که دچار بیماری سخت و صعب‌العلاجی همچون سرطان می‌شود، به‌اندازه کافی در رنج بیماری خود غوطه‌ور‌است، بنابراین باید شرایطی فراهم شود که حداقل بتواند در کمترین زمان ممکن امکان معالجه‌اش در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم شود.

  شهرک سلامت اصفهان را به یک شهر توریسم پذیر سلامت تبدیل میکند

  شهرک سلامت قطب اصلی سرطان در کشور است. همکاری بیش از 400 پزشک معتمد و تمرکز 36 کلینیک درمانی سرطان بیماری‌های مختلف مربوط به سرطان از ناخن تا موی سر ازجمله ویژگی‌های این کلینیک‌ها است.

  در کنار شهرک سلامت در حال ساخت هتلی با  نام هتل سلامت هستیم که در مرحله نازک‌کاری و مراحل پایانی ساخت قرار دارد. بیمارانی که از شهر ها و کشورهای مختلف برای شناسایی و درمان بیماری خود به شهرک سلامت می‌آیند، نباید دغدغه اسکان افراد خانواده خود را داشته باشند.


  مسعود صرامی: اصفهان الگوی شهرهای دیگر خواهد شد

  مسعود صرامی: اصفهان الگوی شهرهای دیگر خواهد شد


  لازم به ذکر است در کنار این هتل یک بیمارستان هزار تختخوابی در حال ساخت است و هم‌اکنون در حال ساخت طبقه دوم این بیمارستان بزرگ قرار داریم. گفتنی است در حدود 20 هزار میلیارد تومان برای ساخت این بیمارستان سرمایه‌گذاری شده است .برای ادامه ساخت و تجهیز بیمارستان در حال مذاکره با یک شرکت خارجی هستیم که در صورت توافق راه‌اندازی بیمارستان با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی انجام خواهد شد.

  شهرک سلامت اصفهان را به یک شهر توریسم پذیر سلامت تبدیل میکند

  یکی دیگر از پروژه‌های بسیار مهم و در دست احداث دیگر مجموعه فدک مال در شمال اصفهان و منطقه کم برخوردار و محروم است. پس از احداث پروژه سیتی سنتر افراد از تمامی نقاط شهر اصفهان و ازجمله مناطق محروم شهر برای بازدید و استفاده از امکانات آن راهی مجموعه سیتی سنتر می‌شدند و این مسئله علاوه بر بروز ترافیک مشکلاتی را برای همشهریان عزیزی که از مناطق کم برخوردار به این مکان می‌آمدند، ایجاد می‌کرد. بنابراین به‌گونه‌ای سیاست گزاری کردیم که یک مجموعه تجاری، تفریحی و گردشگری همانند مجموعه سیتی سنتر با امکانات و خدماتی مشابه به آن‌که در مقیاس کوچک‌تر و متناسب با آخرین استانداردهای روز دنیا ساخته شود. دسترسی آسان و سهل‌الوصول و امکان بهره‌مندی از خدمات تفریحی و گردشگری و ایجاد اماکن و فضاهای آموزشی و فرهنگی ازجمله دانشگاه، گالری هنری و سینما ضرورتی بود که در این منطقه کاملاً احساس می‌شد. علاوه بر موارد ذکرشده به‌طور متوسط سالیانه 4 میلیون نفر مسافر در پارک فدک اسکان و استقرار می‌یابند که با تکمیل این پروژه عظیم در این منطقه استفاده از امکانات موجود برای آنان نیز فراهم خواهد شد و درنهایت این مسئله به رونق کسب‌وکار در این منطقه خواهد انجامید و فرصت‌های شغلی زیادی را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد کرد.

  شهرک سلامت اصفهان را به یک شهر توریسم پذیر سلامت تبدیل میکند

  برآورد ما این است که بعد از تکمیل و اتمام این پروژه، حدود  15 هزار شغل ثابت ایجاد خواهد شد و در این منطقه محروم و جنوبی شهر به کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی کمک شایانی خواهد کرد.

  بعد از طراحی پروژه فدک تصمیم گرفتیم در برخی مناطق شهر در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی که نیاز آن احساس می‌شد، سرمایه‌گذاری کنیم مثلاً در شهر بهارستان که یکی از  شهرهای اقماری است و در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر اصفهان قرار دارد، تصمیم به ساخت سینما، باشگاه، کافی‌شاپ، رستوران و واحدهای فروشگاهی و… گرفتیم. این اقدامات موجب ارتقای فرهنگ عمومی، رفاه و کاهش تردد مردم این مناطق به شهر اصفهان خواهد شد.

  مسعود صرامی در ارتباط با اینکه در طراحی پروژه ها چه شاخصه هایی را اولویت قرار میدهد گفت:

  در ساخت و احداث پروژه‌های فرهنگی، آموزشی، خدماتی، برای بنده ارتقای شاخصه اجتماعی و فرهنگی هم شهریان عزیزم، اهمیت، حساسیت ویژه‌ای دارد. بنابراین بیش از آن‌که به بحث سرمایه‌گذاری مالی توجه داشته باشیم، به دنبال تغییر فرهنگ و نگرش شهروندان و تغییر در محیط شهر و کشور عزیزمان ایران هستیم.

  درباره شهرک سلامت اصفهان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  1 نظر
  1. محسن می گوید

   انشالله سلامت باشند مهندس مسعود صرامی که این همه به فکر مردم شهرشون هستند ولی شهرداری و شورای شهر اصفهان فقط جلوی پاش سنگ میندازند

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.