05:07

1402/03/19

سایت آماده خبری

6 سرویس جایگزین الکسا

الکسا سرویس آنالیز ترافیک وب سایت‌ها متعلق به آمازون، در دسامبر 2021 (آذر 1400) اعلام کرد که این سرویس بزودی به کار خود پس از گذشت 25 سال خدمات رسانی پایان میدهد و حال وبمستر ها به فکر پیدا کردن یک جایگزین برای آنالیز وب سایت های خود هستند. ما در این مقاله 6 سرویس جایگزین الکسا را به شما معرفی میکنیم.

0
 • الکسا سرویس آنالیز ترافیک وب سایت‌ها متعلق به آمازون، در دسامبر 2021 (آذر 1400) اعلام کرد که این سرویس بزودی به کار خود پس از گذشت 25 سال خدمات رسانی در می 2022 (اردیبهشت 1401) پایان میدهد.

  الکسا پرکاربردترین ابزار تحلیل سئو برای وبمستران است و در حال حاضر مدیران وب‌سایت ها با چالشی دست و پنجه نرم میکنند (الکسا یا ابزار دیگر؟ مسئله این است!)

  ما در این مقاله چند سرویس جایگزین الکسا را به شما کاربران همراه پرس معرفی میکنیم.

  6 سرویس جایگزین الکسا

  شاید شما هم مانند بسیاری از وبمسترها نگران هستید اما جای نگرانی نیست زیرا در حال حاضر ما ابزار هایی مشابه الکسا در اختیار داریم که قصد داریم به شما در این مقاله معرفی کنیم.

  1.Similarweb

  6 سرویس جایگزین الکسا

  اولین ابزاری که تصمیم گرفتیم به شما معرفی کنیم Similarweb است. Similarweb یکی از بهترین جایگزین های الکسا میباشد و به طوری دقیق طراحی شده است که حتی سازمان ها بتوانند مشتریان احتمالی خود را شناسایی و فروش و درآمد خود را به حداکثر برسانند، این یعنی Similarweb میتواند برای کسب و کار های خرد و کلان مورد استفاده قراربگیرد.

  در مرحله اول Similarweb سایت شمارا به طور کامل مورد ارزیابی قرار میدهد تا شما بتوانید به دید کلی از ترافیک وب‌سایت خود دسترسی داشته باشید و سپس با استفاده از ابزار های تحلیل رقابتی بهترین کلیدواژه های خود را پیدا کرده و شناختی از کاربران خود بدست بیاورید تا با استفاده از آن خود را به صدر جدول برسانید.

  Similarweb هم مانند الکسا نسخه رایگان و غیررایگان دارد.

  2.Quantcast6 سرویس جایگزین الکسا

  اگر یک ابزار تحلیل سئو همه کاره نیاز دارید که مشتریان شمارا تحلیل کند، ترافیک وب‌سایت شما را بررسی کند، رتبه را بررسی کند و … Quantcast بهترین انتخاب برای شماست.

  Quantcast یک ویژگی منحصربه‌فردی نیز دارد که این امکان را به شما میدهد تا بتوانید ترافیک روزانه که به طور طبیعی انجام میشود و ترافیک پولی که از شما خرید میکنند را به طور ماهانه مشاهده کنید. همچنین Quantcast مجموعه ای از بهترین کلیدواژه ها را به شما نمایش میدهد.

  Quantcast نیز مانند الکسا نسخه رایگان و غیررایگان دارد.

  3.Ahrefs

  6 سرویس جایگزین الکسا

  به سومین ابزار تحلیل سئو میرسیم که میتواند جایگزین خوبی برای الکسا باشد. Ahrefs یکی دیگر از ابزار هایی است که میتواند به شما برای تحلیل سایت کمکتان کند و جایگزین الکسا شود.

  Ahrefs هم دارای ابزار هایی میباشد که به شما این امکان را میدهد تا سایت خود را تحلیل کنید، ابزار هایی مانند: تحلیل لینک ها، ردیابی رتبه، ارزیابی سئو، تحلیل و آمارگیری ترافیک و …

  سرویس Ahrefs یک سرویسی میباشد که شما به سادگی میتوانید با آن کار کنید. این سرویس ابزار هایی همچون اقدامات کاربر به این معنی که نرخ پوش و بازدید کلی و بازدید از هر صفحه به طور تفکیک شده را در دسترس شما قرار میدهد.

  این سرویس دارای دو نسخه رایگان و غیر رایگان میباشد اما نسخه رایگان آن لطفی ندارد و به دلیل محدودیت زیاد از حد استفاده آنچنانی از نسخه رایگان این سرویس نمیتوان داشت.


  الکسا به پایان راه خود نزدیک میشود

  الکسا به پایان راه خود نزدیک میشود ، الکسا بازنشسته میشود


  4.Semrush

  6 سرویس جایگزین الکسا

  Semrush را شاید اسمش را شنیده باشید، این سرویس مورد استفاده شرکت هایی مثل تسلا، سامسونگ، دکاتلون، آی‌بی‌ام و فوربز است. شاید بهترین انتخاب و بهترین جایگزین الکسا برای وبمستران عزیز Semrush میباشد زیرا تقریبا 50 ابزار سئو و بازاریابی محتوا برای تحلیل ترافیک و برنامه‌ریزی استراتژی بازاریابی در اختیارتان قرار می‌دهد و به همین واسطه شعار این شرکت (افزایش شهرت آنلاین شما) میباشد.

  Semrush دارای دو نسخه رایگان و غیر رایگان است و در نسخه رایگان این سرویس برعکس Ahrefs شما ابزار هایی بیشتری را در دسترس دارید و همچنین این امکان فراهم شده است تا قبل از خرید پکیج غیررایگان این سرویس شما میتوانید 14 روز ابزار های نسخه حرفه ای را تست کنید.

  5.Serpstat

  6 سرویس جایگزین الکسا

  سرویس پنجم Serpstat میباشد که دارای ابزار های فراوانی جهت تحلیل وب‌سایت شما میباشد، این سرویس دارای ابزار های پیگیری رتبه، تحلیل لینک پشتیبان، تحلیل کاربران، تحلیل کلی سایت و … میباشد.

  این سرویس هم دارای دو نسخه رایگان و غیر رایگان است اما این سرویس هم مانند Ahrefs سرویس رایگان خود را بسیار محدود کرده است و اگر قصد استفاده از Serpstat را دارید پیشنهاد ما تهیه سرویس حرفه ای غیررایگان آن میباشد تا بتوانید از تمام ابزار های حرفه ای این سرویس استفاده کنید.

  6.WatchThemLive

  6 سرویس جایگزین الکسا

  آخرین سرویسی که میتواند جایگزین خوبی برای الکسا باشد WatchThemLive است. WatchThemLive دارای ابزار هایی مانند: تعداد بازدید کنندگان به صورت کلی و برای هر مقاله و …، بررسی لحظه ای ترافیک وب‌سایت، پیدا کردن مهم ترین نقاط سایت شما که بیشترین بازدید یا کلیک را دارد و همچنین میتوانید مشاهده کنید هر کاربر با جزئیات از کدام قسمت سایت شما به کدام قسمت سایت میرود تا بتوانید بهتر و ساده تر سایت خود را تحلیل و ارزیابی کنید.

  ما در این مقاله 6 سرویسی که میتوانند جایگزین سرویس الکسا باشند را به شما معرفی کردیم تا بتوانید قبل یا بعد از بازنشستگی الکسا سایت خود و رقبای خود را همچنان تحلیل و جایگاه خود را به صدر جدول برسانید.

  این سرویس هم مانند سرویس های معرفی شده دارای نسخه رایگان و غیر رایگان است و تنها محدودیت در نسخه رایگان این سرویس این میباشد که شما تا حداکثر 5 هزار بازدید در هر صفحه را میتوانید مشاهده کنید اما در نسخه حرفه ای این سرویس شما تا بینهایت بازدید را میتوانید ببینید و تحلیل کنید.

  6 سرویس جایگزین الکسا :

  • Similarweb
  • Quantcast
  • Ahrefs
  • Semrush
  • Serpstat
  • WatchThemLive

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.